Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu gotówkowego należy porównać dostępne propozycje i rozważyć, która z nich będzie najbardziej korzystna. Doskonale wiemy, że wiele ofert banków w rzeczywistości wygląda inaczej niż w reklamach. Jesteśmy po to, aby znaleźć pożyczki najbardziej dopasowane do Twoich potrzeb oraz możliwości.

 

Co możesz zyskać?

  • wybierzemy dla Ciebie najbardziej korzystne oferty, wspólnie je omówimy i porównamy
  • zbierzemy potrzebne dokumenty
  • określimy Twoją zdolność kredytową
  • przeanalizujemy przyczyny ewentualnej odmowy banku i pomożemy uzyskać kredyt z innego źródła

 

Czym jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest kredytem wypłacanym w całości w gotówce. Można go przeznaczyć na dowolny, wybrany cel, niezwiązany z prowadzeniem działalności gospodarczej. Taki zastrzyk gotówki może pomóc w spłacaniu innych zobowiązań albo spełnić marzenia o nowym samochodzie, remoncie domu czy też podróży dookoła świata.

Kredyt gotówkowy to poważna decyzja i zobowiązanie, dlatego powinno się dokładnie przemyśleć na jaki okres ma być podpisana umowa i w jakiej wysokości będzie finansowanie. Warto zaznaczyć, że bank do wyliczenia zdolności kredytowej bierze pod uwagę kilka wytycznych, dlatego też nie zawsze uda się otrzymać taką kwotę, o jaką się wnioskuje.

Kredyt gotówkowy to najpopularniejszy produkt na rynku finansowym, który może zostać przeznaczony na dowolny cel. Istnieją trzy rodzaje kredytu gotówkowego, z których można wybrać ten najlepiej dopasowany do indywidualnych potrzeb.

 

Trzy rodzaje kredytu gotówkowego – jakie?

Pierwszy z nich to najpopularniejszy kredyt konsumpcyjny, czyli taki, który pozwala sfinansować zakup dóbr konsumpcyjnych – na przykład nowy samochód, meble, sprzęt AGD i RTV. Kolejny to kredyt w ROR umożliwiający wypłacenie większej ilości pieniędzy z konta bankowego, niż kwota, która jest dostępna. Jest to kredyt odnawialny, który potocznie nazywany jest linią kredytową lub debetem w koncie. Ostatnim rodzajem kredytu gotówkowego jest kredyt na karcie kredytowej. Przeważnie jest wyżej oprocentowanym produktem, jednak jest bardzo elastyczny i funkcjonalnie zbliżony do kredytu odnawialnego.

 

Od czego zależy zdolność kredytowa w przypadku kredytu gotówkowego?

Zdolność kredytowa zależy na przykład od wieku i stanu cywilnego klienta. Najważniejsza jednak jest wysokość i źródło dochodu oraz dotychczasowa historia kredytowa, sprawdzana w Biurze Informacji Kredytowej, czyli w tak zwanej bazie BIK.

Kredyt gotówkowy może otrzymać każdy, kto uzyskuje dochody i jest w stanie to udokumentować. Banki mają określone minimalne miesięczne dochody netto, które potencjalny kredytobiorca powinien otrzymywać i z reguły wynoszą one około 700-900 złotych. Nie zawsze klient uzyskuje dochody z umowy o pracę, a na przykład jest rencistą, emerytem czy znajduje się na urlopie macierzyńskim lub tacierzyńskim i takie źródło dochodu też jest honorowane przez niektóre banki. Warto zapytać, jakie źródła dochodu akceptowane są przez daną instytucję. Oczywiście, uzyskanie kredytu wiąże się również z innymi warunkami, które konieczne są do spełnienia przez klienta, takimi jak odpowiedni wiek czy brak zaległości w bazie BIK.

 

Jaki jest koszt kredytu gotówkowego?

Nie jest tak, że biorąc kredyt zwracamy bankowi dokładnie tę samą kwotę, którą pożyczyliśmy. Instytucje finansowe muszą zarobić na pożyczkach, dlatego należy przygotować się na dodatkowe koszty. Podstawowym elementem kredytu są odsetki. Kwotę tę określa tak zwane oprocentowanie, na które z reguły składa się stopa procentowa Wibor oraz marża banku. Pierwsza z podanych wartości jest wskaźnikiem zmiennym, uzależnionym od sytuacji na rynku usług bankowych. Z kolei marża stanowi stałą wartość i jest zyskiem banku z danego kredytu. Drugim elementem, decydującym o kosztach kredytu, jest prowizja. Podobnie jak marża, jest ona zarobkiem banku, ale w odróżnieniu od marży płaci się ją jednorazowo, w momencie wzięcia kredytu.

 

W jaki sposób otrzymamy pieniądze z kredytu gotówkowego?

Po podpisaniu umowy kredytowej pieniądze są najczęściej wypłacane przelewem na wskazany przez kredytobiorcę rachunek bankowy. Mimo nazwy nie ma zatem konieczności pójścia do banku z walizką, w której można by było zmieścić całą gotówkę. Wypłata jest wygodna i bezproblemowa. W momencie podpisania umowy kredytowej otrzymamy również od banku harmonogram spłaty kredytu, co pozwoli nam kontrolować kwoty i terminy kolejno wpłacanych rat.

 

Wymagane dokumenty

Ubiegając się o kredyt gotówkowy w banku, musimy zebrać wymagane dokumenty, takie jak chociażby dowód osobisty oraz zaświadczenie o zarobkach lub trzy ostatnie przelewy od pracodawcy. Pozyskanie ich może być bardziej lub mniej złożonym procesem w zależności od rodzaju naszego zatrudnienia. Nasi doradcy zadbają jednak o zminimalizowanie formalności związanych z kredytem. Jesteśmy świadomi, jak cenny jest czas naszych Klientów, dlatego nie narażamy ich na żmudne zbieranie dokumentów i wizyty w urzędach oraz innych instytucjach finansowych. Nasi Klienci, zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorcy, będą mogli skorzystać z unikalnej, uproszczonej procedury, opracowanej przez naszych specjalistów oraz z ich wsparcia.

Nasi specjaliści porównują oferty wszystkich banków, by znaleźć dla Ciebie optymalne rozwiązanie.

 

Kredyt gotówkowy z umową zlecenie

Umowa o pracę przestała już być jedyną dopuszczalną formą zatrudnienia. Z tego względu banki uważnie obserwują zmiany na rynku i na tej podstawie przygotowują swoją ofertę. Forma zatrudnienia i staż pracy mają duże znaczenie dla zdolności kredytowej. Mimo to liczą się również takie czynniki jak wiek, stan cywilny, wysokość wynagrodzenia, historia kredytowa oraz to, czy obecnie spłacamy inne pożyczki. Jeśli tylko mamy umowę zlecenie i regularny dochód, możemy ubiegać się o kredyt gotówkowy z dużym powodzeniem. Nasi doradcy z przyjemnością doradzą w wyborze najkorzystniejszej oferty kredytu. Naszą największą zaletą jest szybkość działania i rzetelność. Bez wychodzenia z domu otrzymasz propozycję kredytową z 15 różnych banków, bez negatywnego wpływu na scoring w BIK.

 

Kredyt z terminową umową

Otrzymanie kredytu gotówkowego, kiedy pracujemy na umowie na czas określony, wcale nie musi być trudne. Nie jest to jedyny wymóg, jaki należy spełnić, aby nasz wniosek o kredyt został zaakceptowany. Musimy się także liczyć z faktem, że bank zweryfikuje naszą historię kredytową. Najlepiej jest budować ją już od pierwszego dnia zatrudnienia. Jednym z lepszych rozwiązań będzie, jak weźmiemy na raty mały sprzęt AGD i regularnie go będziemy spłacać. Są banki, które udzielą kredytu z terminową umową w pracy. Ważne jest, jak długo jeszcze będziesz tam pracować. Jednym z wymogów jest to, aby umowa trwała jeszcze minimum pół roku, a najlepiej rok. Jeszcze lepiej jest widziane, kiedy to jest kolejna umowa z tym samym pracodawcą. Jeśli zbliżamy się do końca umowy, możemy przedstawić bankowi promesę o jej przedłużenie. To deklaracja, że pracodawca podpisze z Tobą kolejną umowę. Nasi doradcy z przyjemnością pomogą w staraniach o kredyt z umową o pracę na czas określony.