Co zyskujesz zamawiając u nas instalację fotowoltaiczną?
1. Doradztwo i audyt energetyczny
2. Gwarancję profesjonalnej obsługi
3. Bezpłatny projekt instalacji fotowoltaicznej
4. Montaż paneli słonecznych
5. 10 lat rękojmi na usługi montażowe
6. Przygotowanie dokumentacji związanej z dotacjami
7. Przyłączenie instalacji do sieci energetycznej
Jak sfinansować instalację fotowoltaiczną?
Z myślą o naszych Klientach, oferujemy szeroki pakiet rozwiązań finansowych, które pozwolą na pozyskanie tanich kredytów na sfinansowanie instalacji fotowoltaicznej.
Ze swojej strony służymy doradztwem i profesjonalnym wsparcie w spełnieniu wszystkich formalności związanych z pozyskaniem dodatkowych środków.
Z czego możesz skorzystać, żeby koszt inwestycji w instalację fotowoltaiczną nie obciążył znacznie Twojego domowego budżetu:
- PROGRAM „MÓJ PRĄD” – Skorzystaj z dotacji na zakup instalacji fotowoltaicznej w kwocie 5.000 PLN
- ULGA TERMOMODERNIZACYJNA – Uzyskaj zwrot podatku z nakładów inwestycyjnych do kwoty 53.000 PLN
- ULGA DLA ROLNIKÓW – Obniż podatek rolny o 25% wartości instalacji fotowoltaicznej
Co to jest fotowoltaiczna energia słoneczna?
Fotowoltaiczna energia słoneczna jest czystym, odnawialnym źródłem energii, które wykorzystuje promieniowanie słoneczne do produkcji energii elektrycznej.
Opiera się na tak zwanym efekcie fotoelektrycznym, dzięki któremu niektóre materiały są w stanie pochłonąć fotony (cząstki światła) i uwolnić elektrony, generując prąd elektryczny. W tym celu stosuje się urządzenie półprzewodnikowe, zwane ogniwem fotowoltaicznym, które może być wykonane z monokrystalicznego, polikrystalicznego krzemu lub innych cienkowarstwowych materiałów półprzewodnikowych.
Ogniwa wykonane z monokrystalicznego krzemu są uzyskiwane z pojedynczego kryształu czystego krzemu i osiągają maksymalną wydajność, średnio od 18% do 20%.
Te wykonane z polikrystalicznego krzemu są wykonane w blokach z kilku kryształów, więc są tańsze i mają średnią wydajność między 16% a 17,5%.
Dlaczego warto zainwestować w panele fotowoltaiczne?
Zainteresowanie fotowoltaiką nie spada i coraz więcej Polaków inwestuje w takie instalacje. Czas inwestycji to kilka tygodni, a korzyści widać od razu w niższych rachunkach za prąd. Warto przy tym nie popełniać błędów.
Do inwestycji w panele słoneczne przekonuje wzrost cen energii elektrycznej, dostępne dotacje do mikroinstalacji oraz ulga termomodernizacyjna. Nie bez znaczenia jest dostępność technologii – niskie koszty inwestycji przyczyniają się do tego, że jej zwrot następuje już po kilku latach.
W polskich warunkach optymalnie zlokalizowana i dobrze wykonana instalacja jest w stanie wyprodukować rocznie nieco ponad 1 000 kWh z każdego 1 kW mocy. Dwie trzecie produkcji przypada od kwietnia do września. W inwestycji liczy się każdy szczegół – sprawność paneli, ich kąt nachylenia, usytuowanie, podłączenie, monitoring, a potem – serwis.