Co zyskujesz zamawiając u nas instalację fotowoltaiczną?

1. Doradztwo i audyt energetyczny
2. Gwarancję profesjonalnej obsługi
3. Bezpłatny projekt instalacji fotowoltaicznej
4. Montaż paneli słonecznych
5. 10 lat rękojmi na usługi montażowe
6. Przygotowanie dokumentacji związanej z dotacjami
7. Przyłączenie instalacji do sieci energetycznej

 

Jak sfinansować instalację fotowoltaiczną?

 

Z myślą o naszych Klientach, oferujemy szeroki pakiet rozwiązań finansowych, które pozwolą na pozyskanie tanich kredytów na sfinansowanie instalacji fotowoltaicznej.

Ze swojej strony służymy doradztwem i profesjonalnym wsparcie w spełnieniu wszystkich formalności związanych z pozyskaniem dodatkowych środków.

Z czego możesz skorzystać, żeby koszt inwestycji w instalację fotowoltaiczną nie obciążył znacznie Twojego domowego budżetu:

 

  1. PROGRAM „MÓJ PRĄD” – Skorzystaj z dotacji na zakup instalacji fotowoltaicznej w kwocie 5.000 PLN
  2. ULGA TERMOMODERNIZACYJNA – Uzyskaj zwrot podatku z nakładów inwestycyjnych do kwoty 53.000 PLN
  3. ULGA DLA ROLNIKÓW – Obniż podatek rolny o 25% wartości instalacji fotowoltaicznej

 

Co to jest fotowoltaiczna energia słoneczna?

Fotowoltaiczna energia słoneczna jest czystym, odnawialnym źródłem energii, które wykorzystuje promieniowanie słoneczne do produkcji energii elektrycznej.

​Opiera się na tak zwanym efekcie fotoelektrycznym, dzięki któremu niektóre materiały są w stanie pochłonąć fotony (cząstki światła) i uwolnić elektrony, generując prąd elektryczny. W tym celu stosuje się urządzenie półprzewodnikowe, zwane ogniwem fotowoltaicznym, które może być wykonane z monokrystalicznego, polikrystalicznego krzemu lub innych cienkowarstwowych materiałów półprzewodnikowych.

Ogniwa wykonane z monokrystalicznego krzemu są uzyskiwane z pojedynczego kryształu czystego krzemu i osiągają maksymalną wydajność, średnio od 18% do 20%.

Te wykonane z polikrystalicznego krzemu są wykonane w blokach z kilku kryształów, więc są tańsze i mają średnią wydajność między 16% a 17,5%.

 

Dlaczego warto zainwestować w panele fotowoltaiczne?

Zainteresowanie fotowoltaiką nie spada i coraz więcej Polaków inwestuje w takie instalacje. Czas inwestycji to kilka tygodni, a korzyści widać od razu w niższych rachunkach za prąd. Warto przy tym nie popełniać błędów.

Do inwestycji w panele słoneczne przekonuje wzrost cen energii elektrycznej, dostępne dotacje do mikroinstalacji oraz ulga termomodernizacyjna. Nie bez znaczenia jest dostępność technologii – niskie koszty inwestycji przyczyniają się do tego, że jej zwrot następuje już po kilku latach.

W polskich warunkach optymalnie zlokalizowana i dobrze wykonana instalacja jest w stanie wyprodukować rocznie nieco ponad 1 000 kWh z każdego 1 kW mocy. Dwie trzecie produkcji przypada od kwietnia do września. W inwestycji liczy się każdy szczegół – sprawność paneli, ich kąt nachylenia, usytuowanie, podłączenie, monitoring, a potem – serwis.