Pożyczki

Istnieje wiele rodzajów pożyczek pozabankowych i są dobrą alternatywą dla osób potrzebujących natychmiastowego zastrzyku gotówki, które borykają się z problemem zadłużenia.

Co zrobić, kiedy bank nie chce udzielić kredytu?

Uzyskanie pożyczki przez klienta jest niekiedy o wiele łatwiejsze, niż uzyskanie kredytu w banku głównie ze względu na to, że o taką formę finansowania mogą starać się również osoby zadłużone i z niskim dochodem. Pożyczki pozabankowe cechują się łagodniejszymi i bardziej elastycznymi warunkami wnioskowania oraz mniejszą ilością formalności, co sprawia, że mają wysoką przyznawalność. Łatwe uzyskanie pożyczki sprawia, że klient może bez problemu spłacić poprzednie zobowiązania. Warto jednak zachować rozsądek przy zaciąganiu tego typu finansowania, aby nie wpaść w tzw. spiralę zadłużeń.

Z jakimi kosztami spotykamy się przy zaciąganiu pożyczki?

Pożyczka to produkt finansowy, który uzyskać można łatwiej, niż kredyt gotówkowy w banku. W związku z tym pożyczkobiorca musi liczyć się z wyższymi kosztami uzyskania finansowania. Oprocentowanie i prowizja znacznie przewyższają stawki, które może zaoferować swoim klientom bank. W razie opóźnień lub braku spłaty rat zaciągniętego długu firmy często naliczają sobie dodatkowe opłaty, czyli odsetki karne, koszty windykacji czy monity.

Pożyczka za 0 złotych?

Na rynku można spotkać się z firmami oferującymi pierwszym klientom pożyczki za darmo, co oznacza, że pożyczkobiorca oddaje tyle, ile pożyczył. RRSO wynosi w takich przypadkach 0%, jednak trzeba spełnić określone warunki, a mianowicie spłacić raty w wyznaczonym terminie. Kwoty oferowanych pożyczek zaczynają się już od kilkuset, a kończą nawet na kilkudziesięciu tysiącach złotych, a okres na jaki udzielana jest pożyczka to przedział od 30 dni do nawet 48 miesięcy. Warto zastanowić się przy zaciąganiu takiej pożyczki, czy rzeczywiście spłata w tak krótkim terminie będzie możliwa.

Jakie dokumenty potrzebne są do zaciągnięcia pożyczki?

Aby uzyskać finansowanie w banku, nawet w ofercie na oświadczenie trzeba okazać dokumenty dochodowe potwierdzające nasze zarobki i zatrudnienie w danej firmie. Instytucje pożyczkowe wymagają od. Po pozytywnej weryfikacji firma kontynuuje procesowanie wniosku lub od razu udziela klienta przeważnie pisemnego oświadczenia. Rzadko kiedy proszą o potwierdzenie dochodów w formie wyciągów z konta lub zaświadczenia od pracodawcy, ale zdarza się to w wyjątkowych przypadkach. Otrzymanie pożyczki częściej jest uwarunkowane telefoniczną weryfikacją klienta, podczas której wnioskodawca musi udzielić odpowiedzi na kilka pytań. Proste pytania dotyczą przykładowo daty i miejsca urodzenia, stanu cywilnego czy wykształcenia.

W jaki sposób można otrzymać pieniądze?

Pożyczka dotrze do klienta w formie przelewu na konto bankowe lub czeku GIRO. Czek ten to prosta forma wypłaty pieniędzy w każdej placówce Poczty Polskiej lub w Banku Pocztowym. Czek GIRO można zrealizować od razu po jego otrzymaniu, jednak koniecznością jest posiadanie przy sobie dowód osobisty.

Internetowy ranking i porównywarki pożyczek

W Internecie można znaleźć porównywarki ofert wielu firm pozabankowych, więc warto pamiętać, aby korzystać z tej pomocy. Umożliwi to wyszukanie oferty, odpowiadającej bieżącym i indywidualnym potrzebom.