Co to jest kredyt konsolidacyjny?
Kiedy spłacamy kilka kredytów w różnych bankach, a łączna wysokość rat jest zbyt duża, rozwiązaniem problemów finansowych może okazać się kredyt konsolidacyjny.
Kredyt konsolidacyjny to rodzaj kredytu przeznaczanego na spłatę dotychczasowych zobowiązań finansowych. Kwota przyznanego kredytu nie trafia do kredytobiorcy, a jest od razu przeznaczana na pokrycie wcześniejszych trwających zobowiązań. Nadwyżka, która zostanie po uregulowaniu należności, zostaje wpłacona na konto klienta i może być wykorzystana na dowolny cel. Kredyt konsolidacyjny ułatwia co miesięczne płatności, ponieważ wiele rat łączy w jedną – niższą i wygodniejszą do spłaty.
Podobnie jak w przypadku osób fizycznych, kredyt konsolidacyjny dla firm polega na połączeniu istniejących zobowiązań w jedno, celem uzyskania korzystniejszej, niższej raty kredytu oraz rozłożenia zobowiązania na dłuższy okres kredytowania. Nasi doradcy przeprowadzają negocjacje z instytucjami finansowymi, żeby pozyskać jak najlepszą ofertę dla Klienta.
Dla kogo najlepszy jest kredyt konsolidacyjny?
Dzięki temu, że kredyt konsolidacyjny łączy wiele zobowiązań w jedno i powstaje jedna, niższa i wygodna do spłaty rata, ten rodzaj kredytu pomaga wyjść z długów. Konsolidacja łączy zadłużenia w innych bankach, jeśli klient posiada dobrą historię kredytową w bazie BIK, czyli nie posiada zaległości w spłacie rat.
Jakie dokumenty będą potrzebne do kredytu konsolidacyjnego?
Kredyt konsolidacyjny działa na podobnych zasadach, jak kredyt gotówkowy, dlatego dokumenty potrzebne do uzyskania tego rodzaju finansowania niewiele się różnią. Najważniejszy jest dowód osobisty oraz potwierdzenie źródła i wysokości otrzymywanych dochodów. Jednak oprócz tego ważne jest okazanie kompletu dokumentów dotyczących innych posiadanych kredytów.
Co możesz zyskać?
- radykalne zwiększenie płynności finansowej – mniej pieniędzy miesięcznie przeznaczasz na raty kredytowe, a więcej na własne potrzeby
- dzięki uporządkowaniu Twoich finansów spada ryzyko opóźnień w spłatach rat kredytów i stajesz się bardziej wiarygodnym klientem dla banków